Salabot Rīgu

high angle photography of village

Salabot Rīgu

 

Pēdējās nedēļās partijas naski sacenšas vairāksolīšanā par to, kas būtu jālabo mūsu mīļajā Rīgā – ietves, tilti, parki, iekšpagalmi, “daudzstāvenes”, bērnudārzu rindas, nekustamā īpašuma nodokļu sistēma, utt. Visi ir labi un pamatoti pasākumi, ņemot vērā ilgstošo Kremlim-pietuvināto partiju “saimniekošanu” Rīgā.

 

Ir skaidrs, ka Ušakova/Amerika/Burova Rīgas domes koalīcija savu (ne)varēšanu ir parādījusi 10 garu gadu laikā, tāpēc ļoti ticams ir variants par valdības koalīcijas replicēšanu arī Rīgas pārvaldē (gan bez KPV LV, spriežot pēc vairākiem reitingiem). Tas būtu loģiski, jo ļautu lielās Rīgas saimniecības problēmas (infrastruktūra, izglītība, ģimeņu atbalsts u.t.t.) risināt vienotā Rīgas domes-Saeimas-valdības un Pierīgas pašvaldību sazobē.

 

Tas arī ļautu Rīgas ikgadējam miljarda eiro budžetam klāt pierēķināt vēl vismaz miljarda eiro investīciju “piešprici” no Eiropas struktūrfondu un ekonomikas glābšanas fonda līdzekļiem, lai Ušakova/Amerika/Burova laika investīciju deficīts brūkošajā pilsētas infrastruktūrā tiktu strauji deldēts: “daudzstāveņu” kapitālais remonts vien prasīs savu pusmiljardu eiro.

 

Paredzu daudz darba finansistiem, juristiem un citiem speciālistiem, lai sadarbībā ar KNAB “izvēdinātu” desmit gadu laikā piesmakušos domes departamentu un kapitālsabiedrību staļļus un atrastu vainīgos zagļus. Ir jāpiesaista starptautiski finanšu izmeklētāji, lai izvērtētu Dienvidu tilta (esam samaksājuši jau 800 miljonus eiro) un Rīgas Satiksmes rīkoto iepirkumu korupcijas sastāvu: iespējams, vairākiem baņķierim, būvniekiem un ierēdņiem draud nopietnas nepatikšanas.

 

Rīga tuvāko 3-5 gadu laikā var strauji uzplaukt un kļūt par pilsētu ar augstu dzīves kvalitāti ģimenēm ar bērniem, senioriem, jauniešiem un uzņēmējiem. Tomēr, lai Rīgas labo darbu saraksts tiktu realizēts, ir super-svarīgi, ka visas valdības koalīcijas partijas savu darbību balsta uz labas pārvaldības principiem, bez shēmošanas un polit-biznesmeņu lobija. Lai nav tā, ka elegantās kampaņās un skaistos, krāsainos papīrīšos patiesībā ietītas konfektes ar azartspēļu, atkritumu un būvniecības lobija pildījumu.

 

Valdības koalīcija, neskatoties uz daudzajiem kašķiem, pusotra gada laikā ir nesusi lielas pārmaiņas nacionālajā līmenī. Tagad ir kārta Rīgai!

 

Ņemsim varu. Labosim Rīgu. Darīsim!

Leave a Reply