Gatis Eglītis par aktuālo labklājības nozarē. 1.Epizode

Ar šo video uzrunu vēlos aizsākt jaunu formātu – videožurnāls. Šo video mērķis ir informēt Jūs par labklājības nozares aktualitātēm, kā arī atbildēt uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Videožurnāla 1. epizodē vēlos iepazīstināt Jūs ar Labklājības ministrijas darbības mērķi – veidot cieņpilnu, sociāli drošu, iekļaujošu un līdztiesīgu vidi ikvienam, īpaši rūpējoties par tiem, kuriem iet visgrūtāk.

Viena no manām galvenajām prioritātēm 2022. gada budžetam ir atalgojuma līmeņa celšana Valsts sociālās aprūpes centros nodarbinātajiem un sociālajiem darbiniekiem. Tieši atalgojuma līmenis jau daudzus gadus ir viens no šīs jomas sāpīgajiem jautājumiem. Šī problēma nekavējoties jārisina, ja vēlamies saņemt kvalitatīvus sociālos pakalpojumus.

Tāpat pavisam nesen man bija tas gods piedalīties svinīgā un ļoti emocionālā pasākumā pie prezidenta pils, kur teicām labavēlējumus Latvijas dalībniekiem Tokijas paraolimpiskajās spēlēs. 2020 Tokijas paraolimpisko spēles norisināsies no 24. augusts līdz 5. septembrim, un Latviju pārstāvēs 7 sportisti 7 dažādās disciplīnās.

Mana kā labklājības ministra prioritāte, inflācijai uzņemot apgriezienus, ir rūpēties , lai nodrošinātu pensionāru pirktspēju. Līdzīgi kā iepriekš arī šogad, veicot pensiju indeksāciju, tiks piemēroti dažādi (no katras personas uzkrātā apdrošināšanas stāža atkarīgi) indeksi, lai kompensētu inflācijas radīto iztrūkumu.

Leave a Reply