Gatis Eglītis par aktuālo labklājības nozarē. 7.Epizode

Videožurnāla ietvaros, kā jau ierasts, stāstu par labklājības jomas aktualitātēm, savām darba gaitām, kā arī atbildu uz skatītāju uzdotajiem jautājumiem.

Videožurnāla 7. epizodes sākumā vēlos aktualizēt jautājumu par darba tirgus programmām un apjomīgajām izmaiņām tajās. Galvenās izmaiņas ir vērstas uz to, lai palīdzētu cilvēkiem ar dažāda veida funkcionāliem, dzirdes un redzes traucējumiem iekļauties darba tirgū.

Turpinot ar nebūt ne mazsvarīgāku tematu par ģimenes valsts pabalstu, jāmin, ka no nākamā gada 1. janvāra – ģimenes valsts pabalsts būtiski pieaug.

Tāpat šonedēļ noslēdzās Labklājības ministrijas īstenotā informatīvā kampaņa “ES GRIBU SAVAS MĀJAS” (www.lm.gov.lv/lv/apusgimenes-aprupes-atbalsta-centri), kuras mērķis ir, pirmkārt, veicināt sabiedrības izpratni par bāreņu un bez vecāku apgādības palikušu bērnu aprūpi un ģimeniskas vides nozīmi bērna veselīgai un pilnvērtīgai attīstībai, kā arī, otrkārt, samazināt institūcijās esošo bērnu skaitu, rosinot iedzīvotājus kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni.

Video noslēgumā, pievēršoties darbam valdībā, 6. decembrī es pārstāvēju Latvijas valdību Eiropas Savienības Padomē, Briselē. Tikšanās laikā tika pieņemts visām Eiropas Savienības dalībvalstīm svarīgs lēmums – panākta dalībvalstu vienošanās par minimālās algas noteikšanas pamatprincipiem. Ko šāda vienošanās nozīmē Latvijai? Minimālā alga Latvijā pieaugs līdz 600-650 EUR sākot ar 2023. gada 1. janvāri.

Noskaties!

Leave a Reply