Par mani

  • Esmu dzimis 1978. gada 4. decembrī Dobelē. Skolas gadus pavadīju Dobeles Ģimnāzijā. Studijas turpināju labākajās Latvijas un Eiropas ekonomikas un starptautisko attiecību augstskolās: Rīgas Ekonomikas Augstskolā, Vīnes Diplomātijas Akadēmijā un Džona Hopkinsa Universitātē Itālijā. Biju apmaiņas students Dānijā.
  • Vairākus gadus strādāju Ārlietu ministrijā ar ārējās ekonomiskās sadarbības un drošības (NATO) jautājumiem. 2005. gadā uzsāku darba gaitas Eiropas institūcijās Briselē. 8 gadi tika nostrādāti Eiropas Komisijā ar Latvijas ekonomikas, finanšu un budžeta uzraudzības jautājumiem. 2015. gada septembrī pievienojos MP Straujumas birojam ekonomikas padomnieka amatā, bet 2016. gadā kļuvu par ekonomisko jautājumu padomnieku Ekonomikas ministram A.Ašeradenam. Patlaban strādāju Attīstības Finanšu Institūcijā Altum ar garantiju un starptautiskās finanšu sadarbības jautājumiem.
  • Ļoti labi pārzinu Latvijas valsts pārvaldi un galvenos lēmumu pieņēmējus, kā arī lielākās Latvijas ekonomikas nozares: banku un ostu pakalpojumus, ražošanu, lauksaimniecību, un dažādos eksporta un investīciju veicināšanas pasākumus.
  • Biju vienīgais latvietis Eiropas Komisijas un Starptautiskā Valūtas Fonda aizdevuma programmas Latvijai ekspertu komandā (2008-2012).
  • Biju vienīgais latvietis, kurš piedalījies Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās Bankas oficiālajā izvērtējumā par Latvijas gatavību pievienoties euro (2013).
  • Man ir ļoti stingra ētiskā un morālā stāja. Esmu principiāls, godīgs un nebaidos atklāti iestāties pret netaisnību vai aplamībām.
  • Esmu trīs bērnu tēvs.
  • Runāju latviešu, angļu, krievu, dāņu un itāļu valodā; esmu apceļojis 89 valstis.

Kopš 2020. gada 22. februāra esmu Jaunās konservatīvās partijas Valdes loceklis.

Mani pašreizējie pienākumi Saeimā

Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas biedrs

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Finanšu sektora uzraudzības apakškomisijas priekšsēdētājs

NATO Parlamentāras asamblejas Latvijas delegācijas pastāvīgais pārstāvis

Esmu deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Austrāliju vadītājs; deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Izraēlu vadītāja vietnieks.

Kādēļ esmu izvēlējies JKP?

Man ir stingra pārliecība, ka ar vāju tiesiskumu un likuma varu nav iespējams uzbūvēt veiksmīgu un pārtikušu Latviju. Godīga un no nelietīgām interešu grupām brīva valsts pārvalde ir kā stipras saknes, kas ļauj uzplaukt iedzīvotāju labklājībai, pārliecībai, radošumam un ticībai savai valstij.

Diemžēl šodienas Latvijā lielos lēmumus pieņem un lielu daļu kapitāla tur bijušie kompartijas sekretāri un VDK aģenti, kuru pārliecības un dzīves skatījums ir balstīts uz vērtībām un ideoloģiju, kas neļauj Latvijai kļūt par patiesi modernu un eiropeisku valsti.

Nesodāmības sajūta politiskajā un biznesa elitē veicina klaju necieņu par valsts institūcijām, tiesu sistēmu un sabiedrības interesēm; koalīcijas partijas nav uzturējušas augstus tiesiskuma un morālās stājas principus.

Latvijai trūkst godīgu jaunās paaudzes politisko līderu, kas spētu veikt nepieciešamās pārmaiņas. Igaunijā tāds bija Marts Lārs, kurš ielika pamatus šodienas Igaunijas viedumam. Igauņi pateica “paldies un uz redzēšanos” vecās nomenklatūras kadriem; šodien jau otrais premjers un daudzi ministri ir jaunāki par 40 gadiem: tā ir cita domāšana, cita jauda.

Tieši tāpēc es pieņēmu lēmumu iesaistīties JKP un politikā: uzskatu, ka jauniem, gudriem, čakliem, godīgiem ir jāņem vara, jāvada valsts, jāceļ tautas pašapziņa un labklājība. Ticu, ka ar teicamo izglītību, bagāto darba pieredzi un pareizo motivāciju un vērtībām spēšu pieņemt gudrus un taisnīgus lēmumus. Ticu, ka tieši JKP spēs atjaunot bez-kompromisu tiesiskuma un taisnības sajūtu iedzīvotājos.