Krievijas gāze, Skultes LNG un Inčukalns
Kā zināms, “Gazprom” 20 gadus ir baudījis monopolstāvokli Latvijā, tāpēc patērētāju maksātā gāzes cena daudzus gadus ir bijusi krietni augstāka…
Lasīt vairākGatis Eglītis par aktuālo labklājības nozarē. 7.Epizode
Videožurnāla ietvaros, kā jau ierasts, stāstu par labklājības jomas aktualitātēm, savām darba gaitām, kā arī atbildu uz skatītāju uzdotajiem jautājumiem.…
Lasīt vairākKāpēc uzņēmējiem vajadzētu balsot par Konservatīviem?
Sakārtoti ceļi, ostas, loģistikas kanāli, nodokļu sistēma bez “pārsteigumiem”, jaunas atbalsta formas un veidi, kā arī darbinieki, kas var un…
Lasīt vairākLabie budžeta miljardi pret lempīgo nodokļu reformu
Saeima šajās dienas skata 2021. gada valsts budžeta un nodokļu reformas projektu. Šis valsts budžets būs īpaši nozīmīgs, jo daudzu…
Lasīt vairākGatis Eglītis par aktuālo labklājības nozarē. 4.Epizode
Labklājības ministrs Gatis Eglītis savā videožurnālā stāsta par labklājības jomas aktualitātēm, savām darba gaitām un atbild uz skatītāju uzdotajiem jautājumiem.…
Lasīt vairākAr azartspēlēm viss ir slikti
Domāju, daudzi Covid-19 ārkārtējās situācijas laikā, kad pēc 20. marta Saeimas lēmuma vairākus mēnešus tika slēgtas azartspēļu zāles, pamanīja, ka…
Lasīt vairākJapāna ir tālu, tomēr tā iedvesmo.
Rietumu sabiedrībā atšķirībā no, piemēram, Japānas sabiedrības vecākā paaudze nav tik lielā cieņā. Rietumos, tostarp Latvijā, lai arī zināms, ka…
Lasīt vairākOIK – 4 miljardu eiro afēra!
Afēras pazīmes OIK Formāli – OIK jeb “elektroenerģijas obligātais iepirkums” ir valsts noteikts atbalsts elektroenerģijas ražotājiem, kas to ražo koģenerācijas…
Lasīt vairākVai ir iespējams sakārtot Latvijas mājokļu jautājumu 10 gados?
Nesen ar bērniem bijām Pērnavā un centos salīdzināt, kā tad igauņi dzīvo. Par algām it kā skaidrs, tāpēc pievērsu īpašu…
Lasīt vairākGatis Eglītis par aktuālo labklājības nozarē. 6.Epizode
Savā videožurnālā stāsta par labklājības jomas aktualitātēm, savām darba gaitām un atbildu uz skatītāju uzdotajiem jautājumiem. 6. Epizode apskatītie temati:…
Lasīt vairākBriseles naudas pus-izmantotās iespējas
Par ES fondu nozīmi Latvijas ekonomikā ir rakstīts daudz, tomēr piedāvāju arī savu redzējumu un vērtējumu, jo īpaši ņemot vērā…
Lasīt vairākLatvija kā gudra lauksaimniecības lielvalsts desmit gados?
Ne vienam vien lasītājam var rasties jautājums, kādēļ bijušais tieslietu ministrs raksta par lauksaimniecības jautājumiem. Atbilde ir pavisam vienkārša: manā…
Lasīt vairākGatis Eglītis par aktuālo labklājības nozarē. 2.Epizode
Aicinu noskatīties mana videožurnāla kārtējo epizodi, kurā runāju par aktualitātēm labklājības jomā! 2. Epizodē stāstu par: semināriem par sociālo uzņēmējdarbību,…
Lasīt vairākCovid-19 un vēl viens emigrācijas vilnis?
Gandrīz vai katra Latvijas ģimene ir saskārusies ar tuvāko vai paziņu emigrāciju, īpaši pēc 2008.–2009. gada krīzes “fiskālās disciplīnas” terapijas.…
Lasīt vairākValsts uzņēmumi un birža: vai kārtējais teātris?
Viena no attīstītas un modernas Rietumu pasaules ekonomikas pazīmēm ir spēcīgs akciju tirgus un brīva tirgus apstākļos konkurētspējīgi valsts un…
Lasīt vairākSalabot Rīgu
Salabot Rīgu Pēdējās nedēļās partijas naski sacenšas vairāksolīšanā par to, kas būtu jālabo mūsu mīļajā Rīgā – ietves, tilti,…
Lasīt vairākGatis Eglītis: Vai pašvaldībām būs jāgaida pieci gadi, lai slēgtu spēļu zāles?
15. aprīlī Saeima apstiprināja manus priekšlikumus Azartspēļu un izložu likumā, kas paredz pašvaldībām tiesības saistošajos noteikumos noteikt…
Lasīt vairākGatis Eglītis par aktuālo labklājības nozarē. 5.Epizode
Savā videožurnālā labklājības stāstu par labklājības jomas aktualitātēm, savām darba gaitām un atbildu uz skatītāju uzdotajiem jautājumiem. Noskaties! 5. Epizodē…
Lasīt vairākKad politiķiem trūkst valodas un zināšanu, tad Briselē grūti
Uzskatu, ka Latvijas izredzes iegūt izdevīgu kohēzijas un lauksaimniecības finansējuma piedāvājumu no Briseles apgrūtinās četri institucionāli un politiski apstākļi. Pirmais.…
Lasīt vairākMarta neprāts banku nozarē
Amerikas koledžu basketbolā katru gadu notiek fināla cīņu “marta neprāts” (March madness), bet Latvijā šogad marta trakums, kā izskatās, piemeklējis…
Lasīt vairākGatis Eglītis par aktuālo labklājības nozarē. 3.Epizode
Savā videožurnālā stāstu par labklājības jomas aktualitātēm, savām darba gaitām un atbildu uz skatītāju uzdotajiem jautājumiem. 3. epizodē aplūkoju tādus…
Lasīt vairākVai simtgades nodokļu reformas brāķis?
Vienreiz gadā Eiropas Komisija (EK) dod savu vērtējumu par katras dalībvalsts paveikto dažādu reformu ieviešanas jomā. Latvijas valdībai pēc vairāku…
Lasīt vairākVeselības aprūpes sistēmai ir jāstrādā pacientu interesēs
Pēdējā gada laikā jau tā nepilnīgā veselības aprūpes sistēma cīnās ar pandēmiju, otrajā plānā atstājot citas gadiem samilzušas problēmas – veselības…
Lasīt vairāk10 punktu plāns, kā ‘pārziemot’ Covid-19 triecienu ekonomikai
Valdība ir lēmusi līdz 12. maijam pagarināt ārkārtējo situāciju, un arvien biežāk sāk izskanēt viedokļi, kā, ievērojot epidemiologu norādījumus, sākt…
Lasīt vairākVai būt Dobeles vēja parkam?
Pirms divām nedēļām Latviju pāršalca ziņa par Zviedrijas uzņēmuma “Eolus Vind” plāniem tuvāko četru gadu laikā Dobeles un Tukuma novados…
Lasīt vairākGatis Eglītis par aktuālo labklājības nozarē. 1.Epizode
Ar šo video uzrunu vēlos aizsākt jaunu formātu – videožurnāls. Šo video mērķis ir informēt Jūs par labklājības nozares aktualitātēm,…
Lasīt vairākCeļā uz augstāku pievienoto vērtību lauksaimniecības ražošanā!
Kā padarīt lauksaimniecību par augstu pievienoto vērtību radošu nozari? Atbilde acīmredzama – ražot produktus ar augstu pievienoto vērtību…
Lasīt vairākKonservatīvie par ekonomiku – 9 pamatvērtības
Daudzi no mums ir piedzīvojuši padomju laiku plānveida ekonomikas bardaku, bet nu jau 30 gadus dzīvojam amerikāņu kalniņiem līdzīgajā tirgus…
Lasīt vairākGatis Eglītis: 10 gadu plāns Latvijas mājokļu remontam
Pirms gada ar bērniem bijām Pērnavā un centos salīdzināt, kā tad dzīvo igauņi. Par algām it kā skaidrs, tāpēc īpašu…
Lasīt vairāk3 miljardu rezerve un fiskālās disciplīnas doktrīna
Esmu pārliecināts, ka Finanšu ministrijai tuvāko nedēļu laikā ir jāaizņemas starptautiskajos finanšu tirgos vai “pa tiešo” no Eiropas Stabilitātes mehānisma…
Lasīt vairākNeērtā Rubesa
Pirms trijiem gadiem dibinot trīs Baltijas valstu kopuzņēmumu AS “RB Rail”, kā arī paredzot izveidot trīs satiksmes ministriju pārziņā esošus…
Lasīt vairākLielās ostas jāpārņem valsts pārvaldībā
Kādēļ Latvijas lielās ostas (Ventspils, Rīga, Liepāja) būtu jāatgriež centralizētā 100% valsts pārvaldībā, veicot attiecīgas “Likuma par ostām” izmaiņas? Kas…
Lasīt vairākĀrvalstu investori (ne) nāk
Ārvalstu investīciju jomā gandarī pērn sasniegtais investīciju apjomu vairākkārtējs pieaugums: deviņos mēnešos piesaistīti ap 700 miljoniem eiro, kas ir piecreiz…
Lasīt vairākRimšēviča ēras gals
Lasot ārvalstu mediju reakciju uz ziņām par Latvijas Bankas (LB) vadītāja Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu, akcentēts gandrīz vienmēr tiek fakts, ka…
Lasīt vairākJKP 10 punktu piedāvājums straujai OIK reformai
Katru gadu Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji kā OIK samaksā vairāk nekā 250 miljonus eiro subsīdiju būtībā par dārgu un nesaimniecisku…
Lasīt vairākAir Baltic investora gaidās
Šī gada sākums būs nozīmīgs satiksmes ministram, jo gandrīz pēc divu gadu stratēģiskā investora meklējumiem ir jāatrāda rezultāts. Uzdevums nav…
Lasīt vairākKā noturēties uz 5% izaugsmes viļņa?
Ministru kabineta prioritārie rīcības virzieni paredz sasniegt “sabalansētu IKP pieaugumu 5% robežās katru gadu no 2018. gada”. Vēl nezinot, cik…
Lasīt vairākJaunie pasažieru vilcieni un mīts par Ķīnas kravām
7. novembra “Rīta Panorāmā” premjers M. Kučinskis atzina, ka “pašreizējais dzelzceļa elektrifikācijas projekts nozīmētu ieguldījumus no valsts budžeta, kas pašlaik…
Lasīt vairākDarbaspēka trūkums kā iespēja reemigrācijai un Izraēlas stāsts
Pēc dažādiem aprēķiniem, pasaulē dzīvo ap 300–350 tūkstošiem Latvijas valstspiederīgo, gan no kara laika emigrācijas, gan no nesenā ES brīvā…
Lasīt vairākLatvijas ieguldījumi ECB un ESM – divi riski
Latvija, pievienojoties eirozonai, uzņēmās saistības veikt iemaksas Eiropas Stabilitātes mehānisma (ESM) pamatkapitālā: kopā ap 170 miljoniem eiro (0,27% no ESM…
Lasīt vairākJaunuzņēmumu likuma brāķis un ierēdniecības bailes
Pirms gada Saeimai pieņemot Ekonomikas ministrijas izstrādāto Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumprojektu, kura mērķis ir veicināt strauji augošu tehnoloģiju uzņēmumu jeb…
Lasīt vairākTad, kad neto alga Latvijā būs 1000 eiro, tad emigrācija apstāsies
Pretrunīgi vērtējumi pašreizējai ekonomikas attīstībai: bremzēšanās un pārkaršana, liesais un treknais gads. Pagājuši desmit gadi kopš trekno gadu beigām. Salīdzinām…
Lasīt vairākVīzija par Rīgas finanšu centru un ‘Parex’ atskaņas
Gadu simtus Rīga ir ieņēmusi īpašu vietu Krievijas impērijas un Eiropas tirdzniecības un finanšu plūsmu apkalpošanā. Piemēram, 14. gadsimtā Rīgas…
Lasīt vairākDzelzceļa elektrifikācijas projekts – vai varam atļauties izniekot 500 miljonus?
Latvijā bieži dzirdēts arguments, ka Eiropas fondu projektu nauda jāapgūst par katru cenu, jo vismaz kaut kādu ietekmi uz patēriņu,…
Lasīt vairākNebija lētu triku
Vienīgais latvietis no starptautisko aizdevēju komandas ekskluzīvā intervijā par to, kā Latvija izglābās no bankrota un kāpēc daudzi tam neticēja..…
Lasīt vairāk